Responsive image

شرایط و حدود مسئولیت:

شرکت مشاور سرمایه ­گذاری خط ارزش مسئولیت اظهارنظرهایی که در گزارش­ها و سایر مستندات ارائه می­ نماید را برعهده دارد. چنانچه در ارائه گزارشات از خدمات سایر اشخاص اعم از حسابرسان، کارشناسان فنی و رسمی بهره ­مند گردد، اشخاص نام­برده در قبال اظهارنظرهای ارائه شده خود، مسئولیت خواهند داشت.

همچنین در خصوص پذیرش شرکت­ها شرکت مشاور سرمایه ­گذاری خط ارزش خود را موظف به سنجش میزان آمادگی متقاضی، ارائه مشاوره و آموزش و آماده­ سازی سهامداران عمده و مدیران در خصوص قوانین و مقررات، ارائه پیشنهاد در خصوص انجام تغییرات و اصلاحات مورد نیاز، بررسی کلیه مدارک و اسناد و اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت متقاضی، حفظ تمامی اسرار متقاضی و انجام هماهنگی ­های لازم جهت برگزاری جلسات می­ داند.

نوع اوراق بهادار یا دارایی‌های سرمایه‌ای که مشاور سرمایه‌گذاری در مورد آنها مشاوره می‌دهد:

 • اوراق سهام  شرکت­ها پذیرش شده در بورس یا فرابورس،
 • اوراق شرکت­های درحال پذیرش در بازارهای بورس یا فرابورس،
 • اوراق سهام شرکت­هایی که با مجوز سازمان بورس به پذیره­ نویسی عمومی می ­پردازند،
 • اوراق ابزار مشتقه قابل معامله در بورس اوراق بهادار، بورس کالا، فرابورس یا سایر بورس­هایی که بعدها تحت نظارت سازمان بورس تشکیل خواهند شد،
 • انواع اوراق بدهی مانند اوراق مشارکت، اجاره، مرابحه، استصناع، سلف موازی استاندارد، گواهی سپرده خاص و عام،
 • اوراق سهام شرکت­های سهامی خاص که نیاز به تجدید ساختار مالی یا سازمانی دارند،
 • سایر اوراق مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار.
Responsive image

کارمزد خدمات

قرارداد و کلیه خدماتی که شرکت مشاور سرمایه­ گذاری خط ارزش به مشتریان خود عرضه می­ کند و همچنین کلیه کارمزدهای دریافتی از آن­ها بر اساس توافقات دو جانبه و در چارچوب مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار صورت می­ پذیرد. لازم به ­ذکر است هزینه دوره­ ها و کلاس­های آموزشی و همچنین هزینه اشتراک سایت در صورت دایر شدن اعلام خواهد شد.

Responsive image

روش های مورد استفاده

شرکت جهت تجزیه و تحلیل و ارزشیابی اوراق بهادار و همچنین توصیه به خرید و فروش اوراق بهادار و همچنین دیگر خدمات، مطابق روش­ها و دستورالعمل های مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار عمل می­ نماید. در این راستا برای تحلیل و تجزیه و ارزشیابی اوراق از دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی بهره می­ جوید. علاوه بر این در نظر گرفتن  عرضه و تقاضای بازار که از آن به عنوان Sentiment نام برده می شود، مورد توجه تحلیل گران این شرکت می باشد.  تحلیل تکنیکال بر پایه تغییرات قیمت­های گذشته به ­منظور پیش ­بینی تغییرات آتی قیمت­ها انجام می­ گیرد و تحلیل بنیادی نیز بر مبنای تمام فاکتورهای تاثیرگذار بر ارزش دارایی، مانند فاکتورهای اقتصاد کلان و فاکتورهای مخصوص به شرکت مانند مدیریت یا وضعیت مالی شرکت، در نظر گرفته می‌شوند.

Responsive image

منابع مهم اطلاعاتی

منابع و اطلاعات استفاده شده در شرکت مشاور سرمایه ­گذاری خط ارزش شامل موارد ذیل می­ باشد.

 • سیستم جامع اطلاع رسانی ناشران (سامانه کدال)؛
 • سازمان بورس و اوراق بهادار؛
 • پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران؛
 • بورس اوراق بهادار تهران؛
 • شرکت فرابورس ایران؛
 • مدیریت فناوری بورس تهران؛
 • خبرگزاری­های اقتصادی و سایت­های خبری بورس؛
Responsive image

راهکارهای کنترل تضاد منافع

تضاد منافعی که ممکن است به دلیل ارائه‌ی خدمات مختلف بین منافع مشاور سرمایه‌گذاری یا اشخاص وابسته و کارکنان وی با مشتریان بوجود آید و راه‌های کنترل و حل و فصل این تضاد منافع؛

از جمله تضادهای مهم در صورت وقوع تضاد بین منافع شرکت مشاور و اشخاص وابسته و کارکنان شرکت و مشتریان است که در این‌‌صورت با توجه به ارجحیت داشتن منافع مشتری شرکت سعی در کنترل امور و افشای اطلاعات خواهد داشت. همچنین در صورتی‌‌که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری یا کارکنان در خرید و فروش و یا ارائه مشاوره در خصوص سهمی منتفع باشند، گزارش آن را افشا خواهند کرد. وقتی تضادها قابل اجتناب نیستند افشای اطلاعات در جهت روشن شدن بهتر هدف و قصد توصیه اعضا به مشتریان مفید خواهد بود.

 برای جلوگیری از تداخل وظایف اعضای شرکت در برابر مشتریان و سایرین و یا عواملی که به موجب آن ممکن است استقلال فرد تحت تاثیر قرار گیرد، باید کلیه عوامل شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری اعم از مدیران و کارکنان تمامی موارد را افشا کنند. این افشاگری باید تمامی اطلاعات مورد نیاز مربوطه را در برگیرد.

 • افشای تضادها به مشتریان:

این‌‌گونه تضادها ممکن است میان اعضا شرکت مشاور و سهامداران عمده، در خصوص وظایف متقابل مشتری و مشاور، سهامداران و مشاور سهم پیش آید. برای جلوگیری از این قبیل تضادها، در صورتی که در موردی مشاور سرمایه‌‌گذاری به اطلاعات محرمانه یک سهم دست بیاید، به اعضای شرکت توصیه شده است که از درگیری مستقیم و غیرمستقیم با سهم خودداری کنند، در غیر اینصورت تمامی منافع شخصی‌شان باید بطور واضح افشا شود.

 •  افشای تضادها به شرکت:

اعضای شرکت در جهت رعایت هرچه بهتر قوانین و عدم وقوع مشکل یا برخورد انضباطی از سوی نهادهای ناظر موظف است کلیه مواردی که ممکن است در خصوص تضاد منافع مطرح گردد را به اطلاع شرکت برسانند تا از تخطی ناخواسته قوانین جلوگیری به‌‌عمل آید.

 •  تضاد منافع در عرضه و پذیرش:

در این زمینه تنها امکان سوء‌‌ استفاده از اطلاعات مشتریان وجود دارد که با توجه به تعهد و وجدان کاری پرسنل و همچنین نهاد نظارتی، اجتناب‌پذیر خواهد بود.

Responsive image

سایر موارد

 • روابط تجاری اساسی شرکت مشاور سرمایه گذاری:

به اطلاع می­رساند شرکت مشاور سرمایه ­گذاری خط ارزش در حال حاضر قرارداد تجاری با سایر نهادهای مالی ندارد.

 • منافع شرکت مشاور سرمایه­ گذاری از عملکرد مشتریان:

شرکت مشاور سرمایه ­گذاری از طریق دریافت حق اشتراک از مشتریان جهت ارائه مشاوره و همچنین در مواردی بنا به درخواست مشتری مطابق قرارداد جهت دریافت مشاوره خصوصی سبد که بصورت توافقی میان مشتری و مشاور سرمایه­ گذاری منعقد می­ شود، منتفع می­ گردد.

لازم به ذکر است هیچ گونه منافع دیگری ناشی از مشاوره سرمایه­ گذاری که توسط مشاور ارایه می­ شود برای هیچ فرد حقیقی و حقوقی دیگری ایجاد نمی ­شود.

شایان ذکر است، ارائه‌ی خدمات این شرکت در زمینه مشاوره سرمایه ­گذاری، برای اشخاص ثالث منفعتی به‌وجود نمی‌آورد

چارت

درخواست مشاوره در خصوص سبدگردانی در صندوق ها
درخواست مشاوره